Trka u dvoje se nastavlja, rukometaši Apatina siloviti u Dolovu

U 9. kolu Druge rukometne lige – grupa "Sever" rukometaši Apatina su ostvarili još jednu ubedljivu pobedu. Plavo-beli su slavili na gostovanju u Dolovu protiv istoimene ekipe rezultatom 39:21 (19:11).

Izjednačen susret viđen je samo u prvoj četvrtini meča a potom je agresivna odbrana gostiju i brz i efikasan napad doveo do toga da na semaforu stoji +8 za RK Apatin na isteku 30. minuta. U nastavku meča Apatinci se nisu opuštali, štaviše, zaigrali su još bolje i agresivnije i na kraju su naneli više nego ubedljiv poraz domaćinu.

Nakon ovog kola Apatinci i dalje imaju maksimalan učinak kao i prvoplasirani RK Lavovi iz Bačke Palanke. Obe ekipe ostvarile su 8 pobeda, a još uvek nisu osetile gorčinu poraza. Rukometaši Apatina u sredu igraju meč u okviru Kupa Vojvodine protiv Sivca, a za vikend je na programu utakmica 10. kola Druge lige sa ekipom Beočina u hali OŠ Žarko Zrenjanin.

Za Rukometni klub Apatin su na meču protiv Dolova nastupali: Rađenović (6 golova), Kljajić (1), Bogojević (21 odbrana, 1 sedmerac), Mačkić (3), Bajrami (4 odbrane), Milojević (4), Divjak (6), Gardijan (6), Mandić, Čabai (11), Šakota (2), Šakić.