Treća uzastopna podeba Bratstva 1946

Ekipa FK Bratstva 1946 iz Prigrevice savladala Bečej 1918 rezultatom 1:0 i ostvarila treću uzastopnu pobedu u pet odigranih kola Srpske lige Vojvodina.

Tandem Srđan Vuković – Ognjen Šveljo i ovoga puta je odlučio pobednika. Igrao se 11. minut, kada je kapiten Vuković idealno centrirao, a Šveljo glavom poslao loptu iza leđa nemoćnog golmana Markovića. Ispostavilo se da je to ujedno i konačan rezultat borbene utakmice u kojoj su se Bečejci predstavili u mnogo boljem svetlu, u odnosu na pre tri dana kada su pretrpeli ubedljiv poraz u Kup utakmici. Nakon pogotka, domaćin se malo povukao i čekao da iz kontra napada dođe u novu priliku, a gosti su pokušavali da učine nešto više. Prigrevčani su mogli da uduplaju prednost u 82. minutu, kada je S. Vuković sjajno centrirao i u petercu gostiju pronašao centarfora Zečevića, koji loptu glavom ne zahvata dobro i ona odlazi iznad prečke.

Nakon nove pobede, Prigrevčani su dospeli na deobu drugog mesta na tabeli, a u sledećem kolu gostuju poslednje plasiranoj Vojvodini iz Perleza.