SPORTSKI VIKEND: Memorijal Dragan Ćulibrk, karate spektakl, fudbalski mečevi...

U nedelju 30. aprila sa početkom u 10 sati u hali OŠ Žarko Zrenjanin u Apatinu na sjajan način obeležiće se veliki sportski jubelej, 40 godina karatea u Apatinu. Još jedan povod ove manifestacije jeste osnivanje apatinskog Šotokan karate saveza, inicijative koja je potekla od Karate kluba Partizan Apatin, Karate kluba Kumite Sonta i Karate kluba Džimi Prigrevica. Učestvovaće mnoga velika imena iz karate sporta u Apatinu, a specijalni gost i čovek koji će voditi karate trening biće mr Dušan Kljajić.

Nakon prošlonedeljnog trijumfa u Šidu i praktično obezbeđenog plasmana u Prvu ligu Srbije, rukometaši Apatina do kraja sezone do kraja sezone odigraće još četiri utakmice od čega tri pred svojom publikom. Prvi naredni rival biće RK Dolovo, a meč u hali OŠ Žarko Zrenjanin na programu je u petak 28. aprila, sa početkom u 19 sati i 30 minuta.

Bratstvo iz Prigrevice u sjajnom raspoloženju dočekuje meč 24. kola Srpske lige - grupa Vojvodina nakon gostujućeg trijumfa u Novoj Pazovi. Prigrevčani sa utakmicom više imaju četiri boda više od prvog pratioca Omladinca iz Novih Banovaca koji je u prošlom kolu odigrao nerešeno 1:1 na gostovanju u Bačkoj Topoli, a izabranici trenera Slobodana Bačića naredni meč igraće pred svojim navijačima protiv Crvene zvezde iz Novog Sada. Susret je na programu u subotu 29. aprila sa početkom u 16 sati i 30 minuta.

Apatinsku Mladost očekuje još jedan važan meč u borbi za opstanak u Vojvođanskoj ligi - grupa Sever. U subotu 29. aprila sa početkom u 16 sati i 30 minuta Mladost će na domaćem terenu dočekati Tisu iz Adorjana u meču 24. kola Vojvođanske lige - grupa Sever.

Svilojevački Terekveš je trenutno na desetom mestu na tabeli a u narednom 24. kolu Područne lige u nedelju 30. aprila dočekuje Rusin iz Ruskog Krstura. Susret počinje u 16 sati i 30 minuta.

Za vikend su na programu i mečevi Međuopštinske fudbalske lige Sombor - 2. razred. U narednom 17. kolu prvenstva Jedinstvo na Ribarevu dočekuje imenjaka iz Koluta, Partizan u Kupusini dočekuje Panoniju iz Lalića, dok Dinamo gostuje u Rastini. Kupusinci i "salašari" igraju u nedelju 30. aprila u 16 sati i 30 minuta, dok Sonćani svoj meč u istom terminu igraju dan ranije, 29. aprila.

Igrači Kluba malog fudbala Apa-futsal nikako da zabeleže pozitivan rezultat u drugom delu sezone koji bi malo podigao moral ekipe. Priliku da konačno upišu tri boda ovog proleća žuto-crni imaju u petak 28. aprila u derbiju začelja u kojem se sastaju sa domaćim KMF Srbobran. Meč 16. kola Druge futsal lige - grupa Vojvodina počinje u 18 sati i 30 minuta.

U subotu 29. aprila sa početkom u 10 sati u hali OŠ Žarko Zrenjanin u Apatinu biće odigran četvrti po redu memorijalni košarkaški turnir Dragan Ćulibrk. Na kadetskom turniru (generacija 2003. godište) učestvovaće KK Crvena zvezda MTS Beograd, KK Spartak Subotica, PVSK Panters Pečuj i domaćin KK Apatin. U prvom polufinalu se sastaju beogradski crveno-beli i domaćin. Nakon drugog polufinala u kome će se sastati Spartak i PVSK, biće odigran susret za treće mesto u skraćenom terminu, a posle toga na programu je finale.