Splitski \'bili\' gostuju u Apatinu
20.02.2014.

Splitsko društvo \'\'Bačvice\'\' posetiće u nedelju naš grad.

Splićani će u Srbiji boraviti od 15. do 17. februara a poslednjeg dana boravka planiran je put u Apatin i tom prilikom će veterani Hajduka odigrati revijalni meč u malom fudbalu protiv ekipe veterana Vojvodine. Popularni \'\'majstori s mora\'\' dolaze u jakom sastavu a dolazak su potvrdili Tonči Gabrić, Ivan Gudelj, Nikica Cukrov, Dragan Holcer, Ivica Šurjak, Iko Buljan, Vilson Džoni, Blaž Slišković, Zoran Simović, Dušan Pešić i Dževad Prekazi, dok je neizvestan dolazak Zlatka Vujovića i Branka Miljuša.

\"\"

Za reprezentaciju Vojvodine nastupiće bivši fudbaleri FK Novi Sad, FK Hajduk iz Kule, subotičkog Spartaka i novosadske Vojvodine.

Ovo nam je u telefonskom razgovoru saopštio Stipe Ercegović, predsednik Zajednice Hrvata Beograda \'\'Tin Ujević\'\', udruženja koje kroz razne kulturne i sportske manifestacije promoviše tradiciju Hrvata ovog podneblja. Sve dosadašnje manifestacije i okupljanja održana su u prijateljskoj atmosferi punoj tolerancije i međusobnog uvažavanja. Društvo ima cilj da jednog dana preraste u klub Srpsko-Hrvatskog prijateljstva, istakao je za 025 Info televiziju gospodin Ercegović.

\"\"

Gosti iz Hrvatske će biti smešteni u Banji Junaković u kojoj će po završetku fudbalske utakmice biti nastavljeno druženje u skolopu kojeg će biti održana promocija knjige o \'\'Barba Luki Kaliterni\'\' sa petnaestominutnim dokumentarnim filmom autora Stjepana Jukića a nastupiće i klapa \'\'Florijan\'\', pobednica festivala klapa i dalmatinske pesme održanog u Splitu 2011. godine. Uživaće se uz tradicionalne dalmatinske specijalitete, a povratak u Split planiran je sutradan u jutarnjim časovima.

\"\"

Ovo će biti idealna prilika da Apatinci pokažu koliko zaista vole fudbal, da u nedelju od 17 sati ispune halu O.Š. Žarko Zrenjanin i uživaju u majstorijama popularnih spliskih \'\'bilih\'\' koji su svojevremeno pronosili slavu jugoslovenskog fudbala.

\"\"

Zanimljivo je da je Olimpijaska fudbalska reprezentacija Jugoslavije u sklopu priprema za Olimpijske igre u Moskvi gostovala u Apatinu i savladala domaću Mladost rezultatom 7:3. Tog 8. avgusta 1980. godine na stadionu kraj Dunava nastupili su i Dušan Pešić (trostruki strelac na tom susretu), Zlatko Vujović i Ivan Gudelj koji će, eto, posle više od trideset godina ponovo posetiti naš grad.


Komentari
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove 025info redakcije.
Postavi komentar