Silni Apatinci

U zaostalom meču Druge rukometne lige - grupa "Sever" koji je odigran sinoć u hali OŠ Žarko Zrenjanin, Rukometni klub Apatin je ubedljivo savladao ekipu Metalac iz Futoga rezultatom 33:23 (16:12).

Od samog starta meča Apatinci su diktirali tempo i imali prednost. Sjajna odbrana predvođena Milojevićem, Mandićem i Čabaijem nije dozvoljavala previše prostora gostima, a u napadu se pored pomenute trojke isticao i Kljajić. Rasla je prednost domaćih do pred kraj prvog dela igre i iznosila rekordnih +6 (15:9), ali su gosti ipak uspeli donekle da spuste razliku.

U nastavku Metalac u jednom trenutku prilazi i na tri gola zaostatka, ali Apatinci u poslednjih desetak minuta "lome" utakmicu. Gardijan se pridružio malopre pomenutim igračima sa nekoliko važnih pogodaka, a Ćirić je sa 3 gola u poslednjih pet minuta rešio sve dileme. Granitna odbrana domaćih je obeležila ovaj susret, a pobeda je mogla biti i ubedljivija da su Apatinci iskoristili još nekoliko zicera i sedmeraca, odnosno da golman gostiju Jandrić nije bio toliko raspoložen. RK Apatin se ovom pobedom izjednačio bodovno sa ekipom Lavova iz Bačke Palanke i sada se ova dva tima nalaze na čelu tabele.

Pred velikim brojem navijača u apatinskoj hali najviše su se istakli Marko Čabai sa 9 i Čedomir Milojević sa 7 postignutih pogodaka.

U narednom kolu rukometaši Apatina će u subotu od 18 sati dočekati ekipu Dalmatinac iz Riđice.