Šamar na vreme - Viking prizemljio Apa-futsal (FOTO)

Veliki broj početničkih grešaka i neobjašnjiva nervoza domaćina kumovali su visokom porazu KMF Apa-futsal, iako su žuto-crni nekoliko puta imali šansu za rezultatski priključak.

Gosti strpljivom igrom potpuno zasluženo nose bodove iz Apatina i možda u pravom trenutku uspevaju da prizemlje Apa-futsal nakon velike euforije nastale kao posledica sjajnih rezultata na startu sezone. Na kraju, u meču 7. kola Druge futsal lige Srbije - grupa Vojvodina, KMF Apa-futsal-KMF Viking Ruma 5:8 (2:4).

Gosti su već posle 4. minuta poveli preko kapitena Milanovića, a izjednačio je Ćopić u 7. minutu. Igra sa Mladenom Vukovićem kao petim igračem u polju nije se isplatila. Dolazio je golmana Apatinaca često na polovinu gostiju, pokušavao da napravi višak u fazi napada, ali je ovakva rizična igra donela samo glavobolju treneru Smiljaniću, pa su gosti polovinu postignutih golova dali nakon presečenih lopti i Vukovićevih poklona. Gosti mirnom i pametnom igrom koriste greške Apatinaca i u 14. minutu vode 4:1. Tračak nade domaćinima dali su Ćopić i Vidaković golovima u 16. i 24. minutu, da bi potom Čelić i Lukić ponovo doneli tri gola viška gostujućem sastavu. U 30. minutu Miličević postiže autogol u napadu u kojem je praktično ceo posao odradio Ćopić i publika je u poslednih desetak minuta očekivala uraganske napade i potpuni preokret. Ipak, gosti su golovima Čelića i Lazića uspeli da obezbede trijumf, dok je Marunović na drugoj strani samo ublažio poraz Apa-futsala za konačnih 5:8.

Sastavi ekipa:

KMF Apa-futsal Apatin: Vuković, Kuga, Vidaković, Marunović, Damjanović, Štetić, Barać, Danić, Delić, Musulin, Ćopić i Vojvodić.

KMF Viking Ruma: Nikolić, Miličević, Lazić, Milanović, Lukić, Petrović, Čelić, Zagorčić
i Marković.

U narednom 8. kolu Druge futsal lige Srbije - grupa Vojvodina, Apa-futsal putuje u Vršac na megdan ekipi KMF Forum koja je uz KMF Leteći Holanđanin najveći favorit za ulazak u Prvu ligu Srbije.

Snimak meča KMF Apa-futsal-KMF Viking Ruma možete pogledati u sredu 18. novembra u 22 sata i 10 minuta na 025info televiziji.