RK Apatin: Palanka za zaborav, hrabro protiv Dinama

U derbi meču 11. kola Druge rukometne lige - grupa "Sever", rukometaši Apatina poraženi su u Bačkoj Palanci od ekipe RK Lavovi ubedljivim rezultatom 36:20 (19:7).

Visok poraz rezultat je velikog broja tehničkih grešaka i promašaja, ali se mora istaći i da su Apatinci bili lišeni pomoći trojice standardnih igrača. Ništa plavo-belima nije polazilo za rukom, teško su stvarali pozicije za ofanzivni učinak, a vrlo lako su te prilike promašivali, pa domaćin nije imao mnogo problema na ovom meču. Strahinja Petrović sa 11 i Vladimir Čupković sa 7 postignutih golova bili su nerešiva enigma za izabranike Jugoslava Kreca. Kod gostiju, sada već standardno najefikasniji bio je kapiten Čedomir Milojević sa 6, dok je Marko Kljajić na svoj konto dodao 5 golova.

(Tabela preuzeta sa sajta Rukometnog saveza Vojvodine)

Par dana nakon poraza u Bačkoj Palanci plavo-beli su na svom terenu dočekali superligaški tim Dinama iz Pančeva u okviru polufinala Kupa Vojvodine. Gosti su bili bolji i zasluženo trijumfovali rezultatom 30:23 (16:10).

Domaćin je dobro parirao sjajnoj ekipi iz Pančeva, prvo poluvreme je prelomljeno u samom finišu kada su gosti postigli nekoliko vezanih golova i otišli na +6.

U nastavku su Apatinci ostavili srce na terenu, nošeni podrškom velikog broja navijača uspeli su da se približe na dva gola zaostatka desetak minuta pre kraja ali gosti ipak uspeli da zadrže mirnoći i opravdaju ulogu favorita.

Bunjevčević je 8 puta matirao Bogojevića i tako bio najefikasniji kod Pančevaca, dok je kapiten Apatina Milojević sa 12 postignutih golova bio najefikasniji igrač susreta.

Za Rukometni klub Apatin nema predaha. Oni će već u petak 2. decembra odigrati susret 12. kola Druge lige - grupa "Sever", a u halu OŠ Žarko Zrenjanin dolaze Putinci. Meč počinje u 19 sati i 30 minuta.