Prva drugoligaška pobeda rukometašica Sonte

U trećem prolećnom kolu prvenstva Druge lige sever, rukometašice Sonte su ostvarile značajnu pobedu, prvu u istoriji kluba od kad se takmiče u drugoligaškoj konkurenciji. One su pred oko 150 gledalaca u sonćanskoj hali savladale Rusin iz Ruskog Krstura rezultatom 19:15.

Utakmica je počela nesigurnom igrom domaćeg tima, gošće su to iskoristile i brzo došle do vođstva 4:1. Do kraja poluvremena se nastavila dominacija tima iz Ruskog Krstura, pa se na odmor otišlo njihovim vođstvom od 6:5. U drugom poluvremenu, isti tim ali sasvim druga igra Sonte. Bilo je dovoljno da ih trener Mihaljev oslobodi početne treme i to se odrazilo na njihovu igru.

Igračica utakmice je bila golman Miljana Spasojević sa 17 odbrana, a vladari odbrane pred svojim golom su bile Jovanka Zorica i Renata Beslać. Navala je odradila svoj deo posla. Sestre Kalanj su ukupno postigle 10 golova (Sara 6 i Nikolina 4), a u strelce su se upisale još Monika Čonka sa 6 i Jelena Mihalek sa 3 pogotka.

Nakon ove pobede Sonćanke sa više samopouzdanja gledaju ka narednim utakmicama, a pred njima su pre svega odložene utakmice prva dva kola protiv Mošorina, i Srema u Sremskoj Mitrovici.

– Hvala pre svega publici koja je dala krila ovim devojčicama da ostvare istorijsku pobedu. One su sad sigurnije u sebe, i sigurno je da možemo u narednim kolima novim pobedama da obradujemo naše Sonćane, rekao je trener i predsednik kluba Stevo Mihaljev.