Pobeda apatinskih odbojkašica u Futogu

Odbojkasice Apatina  ušle su  u pobedničku seriju i ostvarile prvu pobedu na gostovanju.

Nakon izgubljenog prvog seta 25:20, Apatinke su napravile potpuni preokret i osvojile sva 3 boda .U drugom setu, domaće igračice su konstantno vodile do rezultata 15:12, kad je na servis liniju stala Sanja Maleš. Apatin je najpre izjednačio, a  u završnici seta, preko Nikolićeve  i Malešove koje su bile nerešiva enigma  u napadu za blok i odbranu Futoga, trijumfuje sa 25:22.

Sjajno je Apatin počeo treći set. Sve je funkcionisalo besprekorno u igri plavih sto se i odrazilo na rezultat. Vodile su Apatinke sa 18:7. Međutim, domaće odbojkašice se nisu predavale. Dobrim servisom i nakon nekoliko sjajnih odbrana koje su pretvorile u poene, sigurnim napadom polako su topile veliku prednost Apatina. Uporna i daleko starija i iskusnija ekipa Futoga uspela je da priđe na 23:24. Imale su Futožanke kontru za izjednačenje, ali je blok Jelene Bešir i Helene Nikolić bio na mestu. Apatin je poveo sa 2:1.

Četvrti set Apatinke su povele sa 5:1 i tu prednost održavale tokom celog seta. Nakon poslednjeg poena koji je osvojila Jelena Dizija, 25:20, počelo je veliko slavlje odbojkašica Apatina i konačan rezultat: Vest-Apatin 1:3

Odbojkašice Apatina od ovog kola su treće na tabeli Druge savezne lige Srbije.

Autor: Miodrag Baćanov