Panonija bolja od apatinskih odbojkašica

Odbojkašice Apatina poražene su u 10. kolu Druge lige Srbije sa 3:1 u setovima od ekipe Panonija iz Bačke Palanke nakon 100 minuta igre.

U prvom setu se dugo igralo poen za poen. Gošće su iskoristile veliki broj servis grešaka domaće ekipe i  dobile sa 25:22 prvi deo utakmice.

Drugi set Apatinke su odigrale bolje. Smanjile su greške iz prvog seta na minimum i izjednačile na 1:1 (25:21).

Nisu odbojkašice Apatina iskoristile veliku prednost u trećem setu. Vodile su sa 7:1 i tako sve do rezultata 19:16 kad su imale dve čiste kontre koje nisu realizovale. Gošće su se vratile u igru i hrabrijom i sigurnijom igrom u završnici ovog seta potpuno preokrenule rezultat u svoju korist i povele sa 2:1 u setovima (25:22).

U četvrtom setu Panonija je napravila početnu prednost koju je održavala do sredine seta. Apatinke su požrtvovanom igrom uspele da izjednače a potom i povedu sa 18:17. U neizvesnoj zavšnici četvrtog seta više nerava i sigurnosti imale su gošće i zasluženo slavile sa 25:23.

U narednom poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva odbojkašice Apatina gostuju u Inđiji. Utakmica se igra u ponedeljak 26. decembra sa početkom u 17 sati.