Ovakvi mečevi rešavaju prvenstvo: Bratstvo bolje i od novosadske Zvezde

Fudbaleri prigrevačkog Bratstva su u 24. kolu Srpske lige - grupa Vojvodina kao domaćini savladali Crvenu zvezdu iz Novog Sada rezultatom 2:1 (0:0).

Iako su bili mnogo nadmoćniji rival u prvih 45 minuta od gostujućeg sastava Prigrevčani nisu uspeli da postignu gol u prvom poluvremenu pa se na pauzu otišlo najnepopularnijim rezultatom.

Nastavak susreta donosi još odlučniju igru domaćih a nakon diskutabilne situacije u šesnaestercu Zvezde glavni arbitar dosuđuje penal za Bratstvo. Siguran realizator sa penala bio je Srđan Grabež. Gosti ubrzo dolaze do izjednačenja, da bi nakon toga kao plod lepe akcije došao i pobedonosni gol da domaćina koji postiže Ognjen Šveljo za konačnih 2:1.

Ekipa trenera Slobodana Bačića zadržala je četiri boda prednosti u odnosu na Omladinac iz Novih Banovaca, koji je u ovom kolu pobedio Vršac sa 3:2. U narednom kolu fudbaleri Bratstva su slobodni i bez obzira na to kako će Omladinac odigrati naredni meč u Sremskoj Mitrovici oni će ostati lideri prvenstva.

U 26. kolu Srpske lige - grupa Vojvodina koje je na programu u subotu 13. maja Prigrevčani će dočekati zrenjaninski Radnički. Meč počinje u 16 sati i 30 minuta.