Otpor Slavije samo u prvom poluvremenu, plavo-beli rutinski do novih bodova

Rukometaši Apatina su na svom terenu u okviru 17. kola Druge lige Srbije - grupa Sever savladali ekipu Slavije iz Novog Sada rezultatom 30:24 (14:13) i tako osvojili nove bodove u borbi za povratak u Prvu ligu.

Mučili su se Apatinci u prvom poluvremenu ali su konstantno imali prednost na svojoj strani, a meč je prelomljen početkom drugog poluvremena. Desetak minuta pre kraja plavo-beli su imali rekordnih +10, i pitanje pobednika je praktično bilo rešeno. Trener domaćih Jugoslav Krec je u finišu potpuno promenio postavu na terenu i dao šansu mlađim igračima sa manjom minutažom.

(Tabela Druge rukometne lige - grupa Sever)

Najefikasniji u redovima Apatina bio je Marko Čabai sa 8 postignutih golova, Gardijan je dodao 6, a Divjak 5 pogodaka. Kod gostujućeg sastava istakao se Kočić koji je postigao 9 golova.

U narednom 18. kolu Druge lige Srbije - grupa Sever, Rukometni klub Apatin gostuje u Riđici ekipi RK Dalmatinac.