(Odbojka) Poraz kadetkinja u četvrtfinalu

Odbojkašice "Apatina" poražene su u prvoj utakmici četvrtfinala kadetskog prvenstva Vojvodine od ekipe "MD Zrenjanin" rezultatom 3:2 u setovima.

U klubu smatraju da su velikog udela u porazu odbojkašica Apatina imali arbitri iz Subotice, koji su, kako kažu svirali nepostojeća "pecanja" i zadržavanja lopte.

Prvi set igrao se poen za poen sve do sredine seta kad su gošće napravile prednost od tri poena, koju su čuvale sve  do 20 poena. U završnici ovog seta na servis Anje Grozdanić i Sanje Maleš Apatinke najpre uspevaju da izjednače a potom i dođu prve do set lopte na rezultatu 24: 23 koju odmah koriste.

Početak drugog seta pripao je igračicama  Apatina. "MD Zrenjanin" prvi put je prešao u vođstvo nakon 10 poena. Zrenjaninke su vodile sa 18:12, ali upornom igrom domaće odbojkašice uspevaju da izjednače rezultat na 21:21. Sjajnim servisima kapitena Sanje Maleš i preko Jelene Dizije koja je bila nezadrživa u napadu Apatin pravi seriju od četiri poena za 25:21 i dolazi do velike prednosti od 2:0 u setovima.

Treći set gošće su igrale mnogo bolje i zasluženo su vodile sve do 12 poena. U ovom delu igre viđeno je nekoliko dugih poena koji su podigli na noge sve prisute u sportskoj hali u Apatinu. "MD Zrenjanin" prvi dolazi do set lopte koju ne koristi. Nakon toga Apatin dolazi  do  meč lopte i ima kontru  pri rezultatu  25:24, ali je blok Zrenjanjina bio na pravom  mestu. U igri nerava sigurnije su gošće koje ovaj deo igre rešavaju u svoju korist sa 28:26.

Četvrti set "Apatin" je otvorio sa 4:0. Prednost od četiri poena domaće su držale sve do osmog poena. Nakon burne reakcije trenera "Apatina"  Miloša Popovića zbog sudijskih odluka, dosuđeno mu je isključenje, koje je uticalo i na igračice.

U petom setu Zrenjaninke su predvođene Terzievskom, igračicom koja je u ovoj sezoni došla u redove "MD Zrenjanin"  iz Skoplja, napravile početnu prednost koju su sačuvale do kraja, pa su tako  nakon 120 minuta igre ostvarile pobedu od 3:2 u setovima.

Revanš utakmica je na programu u nedelju 06. marta u Zrenjaninu.