Nema kraja posrtanju Mladosti

Šesti uzastopni poraz doživeli su fudbaleri Mladosti u 10. kolu Vojvođanske lige - grupa "Sever". Bolji od Apatinaca bili su fudbaleri somborskog Radničkog i slavili kraj Dunava rezultatom 2:3 (1:2).

Derbi začelja doneo je mnogo uzbuđenja, a počelo je sjajno po gostujući sastav. Već u drugom minutu meča nesigurni Tatić je poslao loptu u korner nakon kojeg gosti postižu pogodak. Lukić je iskoristio kiks domaće odbrane i neometan sa 5 metara šalje loptu iza leđa nemoćnog Bulovića. Petnaestak minuta kasnije gosti su postigli i drugi gol. Ponovo je lopta preletela loše postavljenu odbranu domaćih a poklon koristi dobro postavljeni Vemić. Nije prošlo mnogo vremena a Mladost je donekle uspela da se oporavi od početnog šoka. Rađenović je šutirao glavom, Pavasović kratko odbio loptu na koju je natrčao Ožegović i smanjio rezultat na 1:2. Do kraja poluvremena Mladost je napadala i bila mnogo bolji rival od Radničkog. Ređale su se izgledne prilike Medića, Mandića, pokušavali su i Jano i Rađenović ali bez rezultata. Najbolju priliku za goste u ovom periodu meča propustio je Lukić koji je u 39. minutu šutirao iz blizine pored Bulovićevog gola.

U nastavku ponovo šok za domaći sastav. Drugi minut drugog poluvremena donosi nam novi pogodak za Radnički. Jano je izgubio loptu na ivici svog šesnaesterca, to koristi Resanović koji je proturio loptu do Vemića, a centarforu gostiju nije bilo teško da postigne svoj drugi gol na susretu - 1:3. Možda ključni trenutak meča desio se u 60. minutu utakmice. Ćopić je bio bolji u duelu od svog protivnika ali je glavni arbitar Šipoš dosudio faul za Radnički. Neprimeren potez defanzivca Mladosti nakon ove odluke primorao je sudiju da sasvim opravdano pokaže direktan crveni karton Ćopiću koji je na taj način ostavio na cedilu svoje saigrače pola sata pre kraja susreta. I pored igračkog deficita "đavoli" nastavljaju sa napadima, a u 80. minutu Mandić postiže gol sa 11 metara, nakon što je u šesnaestercu gostiju oboren Rađenović. Ovaj pogodak je bio inicijalna kapisla za totalnu ofanzivu domaćih. Igrao se 84. minut, konfuzija u poslednjoj liniji gostiju, Ožegović izlazi sam isped istrčalog Pavasovića ali šutira slabo i daje priliku gostujućem golmanu da se istakne. Do kraja meča nije bilo promena pa su tako gosti odneli čitav plen u Sombor.

Za Mladost su nastupali: Bulović, Tatić, Medić, Ćopić, Čonić, Cvijetić, Rapaić, Jano, Rađenović, Ožegović i Mandić. U nastavku meča je u igru ušao i Basarić.

U narednom 11. kolu Mladost narednog vikenda putuje u Suboticu na megdan istoimenom timu koji do sada nije osvojio nijedan bod u prvenstvu. Biće to prilika da Apatinci donekle poprave utisak i osvoje veoma važne bodove u borbi za opstanak. U sredu je na programu i drugo kolo područnog kupa, a Mladost će igrati protiv Bratstva iz Prigrevice.