Najava bogatog sportskog vikenda

U vikendu pred nama mnogi sportski klubovi sa teritorije apatinske opštine igraju mečeve kako prijateljskog tako i prvenstvenog karaktera.

Fudbaleri prigrevačkog Bratstva imaju generalnu probu pred start drugog dela sezone u Srpskoj ligi - grupa Vojvodina. Oni će poslednju proveru imati u Subotici, a protivnik je ekipa Bačke 1901. Susret je na programu u subotu 4. marta sa početkom u 12 sati. Apatinska Mladost će takođe poslednji pripremni meč uoči starta u Vojvođanskoj ligi - grupa Sever odigrati ovog vikenda. Protivnik apatinskim crvenim đavolima biće Zadrugar iz Srpskog Miletića. Meč u Miletiću biće odigran u subotu 4. marta sa početkom u 13 sati i 30 minuta.

U subotu 4. marta u Prigrevici se igra derbi Druge vojvođanske lige za odbojkašice. Trećeplasirani Boom Volley dočekuje drugoplasiranu ekipu Wolfland iz Karavukova. Utakmica počinje u 17 sati i 30 minuta. Kao predigra ove utakmice, dakle takođe u subotu, odigraće se i utakmica Druge lige Srbije. OK Apatin u Prigrevici sa početkom u 15 sati dočekuje ekipu Odbojka 013 Pančevo.

Proteklog vikenda nastavljen je šampionat u Drugoj rukometnoj ligi - grupa Sever. Rukometaši Apatina su uz novosadsku Slaviju bili slobodni u prvom prolećnom kolu zbog ranijeg odustajanja iz takmičenja Sloge iz Hrtkovaca i Beočina. Metalac iz Futoga je prvi protivnik ekipi Apatina u drugom delu sezone, a susret je zakazan za nedelju 5. mart sa početkom u 18 sati i 30 minuta u sportskoj hali u Futogu.

Klub malog fudbala Apa-futsal odigrao je prvu pripremnu utakmicu pred nastavak drugoligaške sezone. Apatinci su na svom parketu bili bolji od Kluba malog fudbala Srbobran i slavili rezultatom 6:5. Srbobran je i naredni protivnik Apatinaca, s tim što će ovog puta biti promenjeno domaćinstvo. Susret je na programu u petak 3. marta sa početkom u 19 sati. Već u nedelju 5. marta Apa-futsal će odigrati novu utakmicu, a ovoga puta protivnik će biti komšije iz Sombora. Meč se igra se u nedelju u hali Mostonga sa početkom od 20 sati i 45 minuta.

Košarkaši Dunava za vikend neće igrati svoj meč 19. kola Prve muške regionalne lige - grupa Sever, već će utakmicu odigrati u odloženom terminu u sredu 8. marta sa početkom od 19 sati i 30 minuta. Susret u Staroj Pazovi je pomeren zbog popunjenih termina u sportskoj hali pa će se meč između Stare Pazove i Dunava odigrati u vanrednom terminu.