Na korak od jesenje titule - Prigrevčani ubedljivi protiv Železničara

Nije dugo trebalo fudbalerima prigrevačkog Bratstva da zaborave na ispuštenu pobedu i sudijsku krađu u prethodnom kolu u Sremskoj Mitrovici. Prigrevački bes osetili su fudbaleri Železničara iz Pančeva a domaći fudbaleri su u meču 14. kola Srpske lige – grupa "Vojvodina" slavili rezultatom 4:0 (2:0).

Bajić je već u 8. minutu doveo domaće u vođstvo nakon prekida, a Grabež je samo nekoliko minuta kasnije duplirao prednost Bratstva pogotkom sa bele tačke. Brza dva gola su umnogome olakšala nastavak meča za domaće koji su diktirali tempo i kontrolisali igru, ali gostima takođe treba odati priznanje na otvorenoj igri što nije čest slučaj sa ekipama koje dođu u Prigrevicu.

Golova nije bilo do samog finiša meča. Igrao se 83. minut, a dlanove i grla domaćih navijača zagrejao je Šveljo sjajnim golom za 3:0 sa više od 20 metara udaljenosti. Minut pre kraja susreta još jedna majstorija u režiji domaćih. Vuković je pogodio iz slobodnog udarca i stavio tačku na ubedljivu pobedu Prigrevčana i nastavak trke za prvo mesto na tabeli. Posle 13 odigranih utakmica, Bratstvo i Omladinac iz Novih Banovaca imaju isti broj bodova i nema sumnje da će drugi deo sezone doneti žestoku borbu za tron i ulazak u Prvu Telekom ligu Srbije.

Za Bratstvo su nastupali: Ićitović, Bajčev, Zeljko, Ivanović, Bajić, Grabež, Bursać, Vuković, Erak, Makar i Šveljo. U nastavku meča šansu su dobili Vladetić, Faber i Stošić.

U poslednjem 15. kolu jesenjeg dela prvenstva Srpske lige – grupa "Vojvodina" Bratstvo u subotu 19. novembra putuje u Suboticu na meč protiv domaće Bačke 1901.