Hrabrim srcem do uspešnog revanša, dužnici pali pred plavo-belom četom

Apatinski rukometaši pobedili su ekipu Sivca 69 u četvrtfinalu Kupa Vojvodine rezultatom 31:30 (15:15) i na taj način im se revanširali za poraz u baraž utakmici za popunu Prve lige.

Pred nekoliko stotina gledalaca igrači oba tima odigrali su sjajan meč koji je obeležila velika borbenost ali i čudan kriterijum sudijskog para Knežić-Pešić. Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri što je na kraju pokazao i rezultat na semaforu.

Drugi period igre počeo je promašajima na obe strane, a nakon toga Apatinci sa nekoliko sjajnih poteza odlaze na +3. U 47. minutu plavo-beli prave najveću razliku +5 (24:19) i činilo se da će se utakmica mirno privesti kraju. Ipak, gosti su uspeli da se približe, ali su domaći ostali koncentrisani i savladali rivala. "Plesao" je pored klupe poput Jirgena Klopa trener domaćih Jugoslav Krec i bodrio svoje pulene, koji su mu uzvratili fanatičnom borbenošću kojom su uspeli da izbore plasman u polufinale.

U timu RK Apatin nedostajalo je nekoliko igrača, ali su i pored te činjenice smogli snage da izbore duel sa superligašem Dinamom iz Pančeva.

Kapiten plavo-belih Čedomir Milojević je postigao 8 pogodaka, Mirko Gardijan je dodao 7, a veliku podršku sa gola pružao je Nikola Bogojević koji je zabeležio 19 odbrana.