FUDBALSKI VIKEND: Balabanović pogodio za povratak na vrh, Mandić sačuvao Mladost!

Fudbaleri prigrevačkog Bratstva pobedom u 19. kolu Srpske lige - grupa Vojvodina vratili su se na čelo tabele i sada imaju dva boda prednosti i meč viška u odnosu na ekipu Omladinca iz Novih Banovaca koja je bila slobodna u ovom kolu. Izabranici trenera Slobodana Bačića savladali su na gostovanju u Beočinu domaći Cement rezultatom 2:1 (0:0).

U prvom poluvremenu nije viđeno mnogo šansi, pa se nakon tvrde i borbene igre na predah otišlo bez postignutih golova.

U nastavku, sasvim druga slika na terenu. Prvi pogodak na meču postižu domaći sa bele tačke. Penal je skrivio Bajčev, a igrao se sedmi minut drugog poluvremena. Usledio je munjevit odgovor Prigrevčana koji iz sjajne akcije u 55. minutu preko Srđana Vukovića dolaze do izjednačenja, a u 88. minutu Balabanović donosi pobedu svom timu i konačnih 2:1.

Bratstvo već u sredu 5. aprila u Somboru igra završnicu područnog kupa protiv ekipe Stanišića, a za vikend im u prvenstvenom meču u goste dolazi Vršac. Taj meč je na programu u subotu 8. aprila sa početkom u 16 sati.

Apatinska Mladost je u 19. kolu Vojvođanske fudbalske lige - grupa Sever osvojila važan bod na gostovanju u Pačiru protiv domaće Bačke odigravši 1:1 (1:0) a utisak je da su gosti mogli do čitavog plena jer su u poslednjih pola sata meča bili izrazito dominantniji rival.

U prvom poluvremenu nismo videli mnogo prilika, domaćin je poveo, a imali su još dve šanse da povise rezultat. Apatinci su jedinu ozbiljnu pretnju u ovom periodu igre imali nakon šuta Veljka Đumića.

U nastavku je Mladost preuzela terensku inicijativu i stezala obruč oko gola domaćih, a nagrada je stigla tek u poslednjem minutu kada je pogodio Nikola Mandić nakon asistencije Dušana Mitrovića.

Naredno kolo donosi nam u najavi veoma uzbudljiv susret. Naime, na stadion kraj Dunava dolazi ekipa Srbobrana koja je četvrtoplasirani tim na tabeli i rival protiv kojeg će Mladost morati pružiti maksimum ukoliko želi da sačuva bodove u Apatinu. Utakmica 20. kola Vojvođanske lige - grupa Sever, između Mladosti i Srbobrana igra se u subotu 8. aprila sa početkom u 16 sati.

U 19. kolu lige Područnog fudbalskog saveza Sombor Terekveš iz Svilojeva odigrao je nerešeno na gostovanju u Sivcu protiv domaćeg Poleta 1:1 (0:1). Gosti su vodili tokom većeg dela meča golom Stefana Ožegovića, ali su igrači Poleta izjednačili u poslednim momentima susreta i došli do važnog boda u borbi za opstanak.

U sledećem 20. kolu prvenstva Područne lige Terekveš će biti domaćin ekipi OFK Šikara. Susret je na programu u nedelju 9. aprila sa početkom u 16 sati.

Proteklog vikenda odigrani su i mečevi 13. kola Međuopštinske fudbalske lige Sombor - 2. razred, a klubovi sa teritorije apatinske opštine imali su polovičan učinak. Jedinstvo je u Somboru savladalo domaći OFK Metalac rezultatom 2:0, dok je sonćanski Dinamo na domaćem terenu izgubio od imenjaka iz Bačkog Brega 2:1. Lider prvenstva, kupusinski Partizan bio je slobodan.

U sledećem 14. kolu Međuopštinske lige Sombor - 2. razred igra se mali opštinski derbi. Jedinstvo će na Ribarevu dočekati Partizan iz Kupusine u nedelju 9. aprila, a meč je zakazan za 16 sati. Dinamo iz Sonte biće slobodan.