Crna fudbalska sreda: Poraz Bratstva u 93. minutu, Mladost bez šansi u Bečeju

Fudbaleri prigrevačkog Bratstva gostovali su u 21. kolu Srpske lige - grupa Vojvodina u Starim Banovcima i doživeli poraz u derbiju kola od domaćeg Dunava rezultatom 2:1 (1:0).

Domaćin je poveo u prvom poluvremenu i imao prednost do 85. minuta, a tada je arbitar dosudio penal za Bratstvo i isključio domaćeg defanzivca. Siguran sa bele tačke bio je Ćovin i doneo izjednačenje svom timu.

Nakon velike greške odbrane Prigrevčana, ekipa iz Starih Banovaca postiže pobedonosni pogodak u 93. minutu i dolazi do čitavog plena na ovom meču. Dobra stvar za Prigrevčane uprkos porazu jeste ta što su glavni konkurenti za prvo mesto fudbaleri Omladinca iz Novih Banovaca poraženi na gostovanju u Šidu.

U narednom 22. kolu Srpske lige - grupa Vojvodina, Bratstvo će u subotu 15. aprila na domaćem terenu dočekati Borac iz Sakula. Meč počinje u 16 sati.

Sasvim očekivano i potpuno zasluženo, fudbaleri apatinske Mladosti poraženi su u meču 21. kola Vojvođanske lige - grupa Sever od lidera prvenstva ekipe Bečeja rezultatom 3:0 (1:0). Domaćin je i pre početka susreta važio za apsolutnog favorita, a u ovaj susret su ušli nakon poraza od Sloge iz Čonoplje u derbiju 20. kola pa je pobeda bila imperativ.

Sa druge strane fudbalerima Mladosti je bilo jasno da će bodove spasa morati tražiti u susretima sa direktnim konkurentima za opstanak, tj. ekipama iz donjeg dela tabele.

Mladost u subotu 15. aprila sa početkom u 16 sati na domaćem terenu igra protiv OFK Vrbasa meč 22. kola Vojvođanske lige - grupa Sever.