Ćovin sačuvao Prigrevčane na vrhu

Fudbalski klub Bratstvo iz Prigrevice je u 20. kolu Srpske lige - grupa Vojvodine slavio kao domaćin protiv ekipe Vršca u veoma uzbudljivoj utakmici rezultatom 3:2 (1:2).

Jedna od lošijih utakmica koju su Prigrevčani odigrali u tekućoj sezoni umalo ih je koštala gubitka bodova u susretu sa izuzetno raspoloženim Vrščanima. Nosković je u 22. minutu doneo prednost domaćinu, da bi u 34. glavni sudija dosudio penal za Vršac iz kojeg gosti dolaze do izjedačenja. Do kraja poluvremena videli smo još jedan gol u mreži Bratstva koji gostima donosi prednost na odmoru.

U nastavku meča domaćin je zaigrao nešto angažovanije, a gosti su odolevali sve do 78. minuta kada Šveljo poravnava razultat na 2:2. U 90. minutu susreta štoper Vršca igra rukom u svom šesnaestercu i sudija pokazuje na belu tačku. Ćovin je siguran realizator i na taj način donosi preokret i trijumf svojoj ekipi koja ovom pobedom ostaje u trci za plasman u viši rang.

Bratstvo već u sredu 12. aprila sa početkom 16 sati u okviru 21. kola Srpske lige - grupa Vojvodina putuje u Stare Banovce gde će odigrati meč sa trećeplasiranim Dunavom.