Čabai ukrotio Lavove, pehar Stambolijinog memorijala ostao u Apatinu (FOTO)

Subotnje rukometno popodne u hali OŠ Žarko Zrenjanin u Apatinu donelo nam je mnogo uzbuđenja. Jubilarni, deseti po redu, memorijalni turnir koji nosi naziv po bivšem članu Apatina i zlatnom kadetskom reprezentativcu Nemanji Stamboliji, opravdao je očekivanja.

Ekipe koje su učestvovale na memorijalu još uvek su u fazi priprema za nastavak sezone, pa je ovaj turnir poslužio trenerima za uigravanje.

U prvom polufinalu Rukometni klub Apatin je savladao Metalac iz Futoga rezultatom 18:14 (11:5). Apatinci su tokom celog meča bili bolji rival, ali su imali "crnih" pet minuta početkom drugog poluvremena, kada su gosti za samo 5 minuta stigli 6 golova zaostatka. Ipak, stvari su ubrzo došle na svoje mesto i plavo-beli su se plasirali u finale. Čabai je bio najefikasniji sa 5 postignutih golova, a pratili su ga Rađenović i Divjak sa 4.

Drugo polufinale je bilo mnogo neizvesnije. Lavovi su posle velike borbe bili bolji od Sivca i pobedili rezultatom 21:20 (10:10).

U susretu za treće mesto Rukometni klub Sivac 69 je slavio protiv Metalca 24:21 (12:11) u meču u kojem je do izražaja došla bolja fizička sprema Sivčana.

Finalni meč doneo je sjajan početak Apatinaca koji su odličnom odbranom zatvorili prilaze golu. Razigravao je kapiten Milojević saigrače i pogađao, a prednost je rasla iz minuta u minut pa se na odmor otišlo sa +5.

U nastavku su plavo-beli održali prednost a Marko Čabai je munjevitim kontrama dovodio do ludila goste i na kraju na svom kontu upisao 12 golova za konačnih 24:19 (15:10) za Rukometni klub Apatin, koji je tako prvi put osvojio trofej od kako se igra ovaj memorijal. Pehar pobedničkoj ekipi uručila je sestra tragično nastradalog Nemanje Stambolije.