Bolan poraz odbojkašica u Odžacima, kadetkinje \'jure\' elitu
20.12.2004.

Odbojkašice Apatina poražene su u Odžacima u sedmom kolu Prve Vojvođanske lige od ekipe Goksin rezultatom 3:2 u setovima.

Naše mlade odbojkašice su vodile sa 2:1 u setovima i imale prednost od 18:14 u četvrtom setu, ali tada na scenu stupa sudija Anđelković iz Kule koji je u završnici ovog seta drastično oštetio Apatinke pa je tako ovaj deo igre pripao domaćoj ekipi.
Utakmicu koja je odigrana pred velikim brojem gledalaca u sportskom centru Odžaci, u kojoj su obe ekipe prikazale fer i korektnu igru, u petom setu potpuno je upropastio sudijski par iz Kule. Odbojkašicama Apatina je na samom početku petog seta oduzeo poene, potom nakon prvog prigovora igračica koji se desio tek u ovom delu igre bez ikakve opomene ili žutog kartona dodelio odmah direktno crveni karton Jasmini Palević, prvom tehničaru ŽOK Apatin. Crveni karton je ujedno i kazneni poen, tj. još jedan poklon domaćoj ekipi, koji je kako se ispostavilo na kraju utakmice bio i presudni trenutak meča.

Utakmica je na kratko bila prekinuta. Odbojkašice Apatina su jurile rezultat, uspele čak da stignu na "minus jedan", ali to je bilo sve.
Nakon više od dva sata igre utakmica je završena rezultatom 3:2 za domaću ekipu. U sledećem kolu koje je na programu u subotu odbojkašice Apatina dočekuju NIS Spartak iz Subotice. Utakmica se igra u hali O.Š. Žarko Zrenjanin sa početkom u 15 časova.

Pre ovog susreta odbojkašice Apatina u sredu igraju odlučujuću utakmicu poslednjeg kola Kadetske lige - grupa Bačka protiv ekipe Subotice. Našim odbojkašicama je potrebna pobeda od 3:0 ili 3:1 u setovima kako bi se plasirale među 16 najboljih klubova u Vojvodini i nastavile takmičenje u 2014. godini na kadetskom prvenstvu Vojvodine. Utakmica ŽOK Apatin - ŽOK Subotica igra se danas u hali Mašinske škole sa početkom u 20 sati i 30 minuta.
Iz ŽOK Apatin pozivaju navijače da dođu i pomognu mladim odbojkašicama Apatina da ostvare pobedu, kojom bi se plasirale među najbolje ekipe u Vojvodini.