Apatinske odbojkašice savladale ekipu Vršca

Odbojkašice Apatina su u 3. kolu Druge savezne lige Srbije u subotu ostvarile pobedu protiv ekipe Vršca.

Izuzetno motivisane, Apatinke su bile bolja ekipa tokom celog  meča i više nego zasluženo zabeležile maksimalnu pobedu za 60 minuta. Treba istaći da su se gošće svojski trudile da otežaju posao domaćoj ekipi, ali su imale  mnogo slabih tačaka na ovoj utakmici. Prva dva seta domaće odbojkašice su diktirale tempo igre, bile ubedljive i zasluženo povele sa 2-0 u setovima. U  trećem setu Vršac je krenuo na sve ili ništa  pokušavajući da se vrati u igru. Ipak, nakon serije servisa  Sanje Maleš nestao je i poslednji otpor gošći. U seriji od 5:0, Apatin je krenuo ka celom plenu na ovom meču. Tehničar domaćih, Anđela Puškar, bila je sigurna u svoje napadače, a one su snažno i pametno pogađale polje rivala,  dočekavši kraj utakmice uzdignutih ruku.
Pokazale su Apatinke i ranije da imaju kvalitet i potencijal za ravnopravno igranje u ovom rangu takmičenja. Nakon nesretnog poraza protiv najkvalitetnije ekipe u ligi, Partizana u Sremskim Karlovcima u prethodnom kolu, Apatinke su uspele da se dignu i osvoje važne bodove u ovom kolu koji će im mnogo značiti  za nastavak sezone.
Nakon 3. kola, Apatin se nalazi na šestom mestu na tabeli Druge lige Srbije sa 4 osvojena boda. U narednom kolu, Apatinke gostuju u Futogu ekipi Futog West.