Apatinke bolje od Futoga, Prigrevčanke nadigrale Kljajićevo

Odbojkašice Apatina su ostvarile još jednu pobedu pred svojom publikom, ovaj put protiv ekipe ŽOK Futog Vest. Apatinke su slavile nakon 90 minuta igre sa 3:1 u setovima (25:19, 15:25, 25:23, 25:21).

U prvom setu gošće su povele sa 3:0. Na servis Natalije Tomić Apatin uspeva najpre da izjednači a potom i povede sa 6:3. Sjajno su domaće odbojkašice igrale u ovom delu utakmice. Vodile su sa ubedljivih 20:9, da bi prvi set završile sa 25:19 u svoju korist.

Drugi set je počeo igrom poen za poen. Vodile su Apatinke sa 9:6, ali se borbene igračice Futoga nisu predavale. Uspele su da izjednače na 10:10 i zaigraju mnogo bolje u odnosu na svoje protivnice do kraja seta. U ekipi Apatina desio se neshvatljiv pad, veliki broj grešaka je potpuno razigrao gostujuću ekipu koja je ovaj set zasluženo pobedila sa 25:15.

Stabilizovale su se odbojkašice Apatina u trećem setu i predvođene Jelenom Dizijom najboljom igračicom ove utakmice povele sa 11:5. U neizvesnoj završnici Apatin, ipak, dolazi prvi do set lopte 24:21. Usledila su dva duga poena koja su pripala Futogu koji je smanjio rezultat na 24:23. Treću set loptu koristi Sanja Maleš i donosi prednost od 2:1 u setovima svom timu.

U odlučujućem četvrtom setu domaće nakon odličnih servisa Natalije Tomić vode sa 15:10. Gošće su uspele da izjednačile na 21:21, a u završnici utakmice ponovo serija poena za Apatin na servis Natalije Tomić. Odlične u bloku su bile Nikolić i Bešir koje su sa dva vezana poena donele meč loptu svom timu. Prvu meč loptu koristi Sanja Maleš za 25:21 konačnih 3:1 za Apatin.

Odbojkašice Boom Volleya iz Prigrevice su u 10. kolu Druge vojvođanske lige - Južna Bačka na svom terenu savladale Volleystars iz Kljajićeva sa maksimalnih 3:0 u setovima (25:23, 25:17, 25:18).

Prigrevčanke su bile bolje od svojih protivnica tokom celog susreta i zasluženo osvojile sva tri boda.