Apa-futsal šokirao favorita, desetkovani Apatinci slavili u Vršcu

U meču 8. kola Druge futsal lige Srbije - grupa Vojvodina, Klub malog fudbala Apa-futsal gostovao je u Vršcu ekipi KMF Forum. Duel pre ovog kola drugoplasirane i četvrtoroplasirane ekipe na tabeli opravdao je sva očekivanja, a pobedu je odneo gostujući tim rezultatom 4:3 (3:2).

Za goste meč počinje odlično i preko Vidakovića u 3. minutu na pas Marunovića dolaze u vođstvo. Apatinci su preko Danića u 9. i autogolom domaćih u 11. minutu poveli sa neverovatnih 3:0, na šta domaći odgovaraju opasnijim napadima te se do poluvremena vrećaju u meč i smanjuju na 3:2.

U istom tempu počinje i drugo poluvreme, međutim gosti se umešno brane, iako je zbog suspenzija i povreda ekipa Apa-futsala otišla u Vršac sa samo dvojicom rezervnih igrača. U 35. minutu Vrščani izjednačuju, što je bio znak da krenu sa još žeščim napadima i na dva minuta pre kraja otpočinju sa igrom golman-igrač. Na sreću i zahvaljujući velikoj borbenosti gostiju domaći praktično nisu uputili šut ka golu Štetića. Samo 5 sekundi pre kraja utakmice gosti su presekli loptu, a Aleksandar Marunović ju je poslao u nebranjenu mrežu i doneo veliku pobedu Apa-futsalu.

Ova pobeda, protiv jednog od dva favorita za ulazak u viši rang i to na gostujućem terenu svakako je najveća od osnivanja kluba. Nakon kritika koje su igrači zaslužili za igru protiv Vikinga na domaćem terenu, utakmica u Vršcu je pokazatelj da su određene pouke iz poraza izvučene, rekli su nam iz tabora Apa-futsala.

Mora se napomenuti da su žuto-crni na meču u Vršcu bili lišeni pomoći Kuge, Ćopića, Gladića i prvog golmana Vukovića, te da su tako desetkovani, uspeli da pokažu karakter i pobede favorita u dvorani Milenijum. Posebno treba istaći odličnu partiju rezervnog golmana Štetića, koji je svojom sigurnošću i brojnim odbranama doneo ekipi stabilnost i samopouzdanje i istovremeno je pokazao da se na njega u budućnosti mora ozbiljno računati.

Iz uprave Kluba malog fudbala Apa-futsal pozivaju publiku da u subotu 28. novembra od 18 sati dođu u halu OŠ Žarko Zrenjanin i podrže trenutno trećeplasiranu ekipu na tabeli koja će u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva dočekati Tvrđavu iz Novog Sada.