Agonija Mladosti se nastavlja – slabo, malodušno, bezidejno (FOTO)

Peti poraz u tekućoj sezoni doživeli su fudbaleri Mladosti u subotu na domaćem terenu. U 8. kolu Vojvođanske fudbalske lige – grupa "Sever", bolji od "đavola" bili su igrači Tavankuta i slavili kraj Dunava rezultatom 3:2 (1:1). Mladost je na taj način ostala pretposlednji tim na tabeli vojvođanskog severa.

Već na samom startu videli smo dosta uzbuđenja. U petom minutu gosti stižu do prednosti, Sovilj je strelac nakon dodavanja Bedekovića. Smo dva minuta kasnije nakon kombinovanja Basarića i Mandića, centaršut je dočekao Ožegović i matirao u ovoj situaciji nesigurnog Gabrića.

Odigrala je Mladost na momente dobro do kraja prvog poluvremena, Mandić je pokušavao, vukao napade, istrpeo nekoliko faulova koji su morali biti sankcionisani kartonima, a u dva navrata je vrlo slabi sudija Medić propustio da pokaže drugi žuti karton veznom fudbaleru Takankuta Balažicu, što je umnogome moglo da odredi dalji tok susreta.

U nastavku potop! Već na početku drugog dela iskusni Tumbas Laketić više srećno nego spretno postiže drugi gol za svoj tim. Šutirao je malo iskosa u bliži ugao Bulovićevog gola. Lopta pogađa stativu, odbija se o leđa domaćem golmanu koji je u tom trenutku bio na travi i odlazi u gol – 1:2. Katastrofalno postavljanje poslednje linije domaćeg tima u 61. minutu dovodi do povećanja vođstva ekipe Tavankuta. Skenderović izlazi sam pred Bulovića i rutinski šalje loptu u mrežu. Iako je do kraja susreta ostalo još pola sata, napadi Mladosti bili su jalovi. Najviše uzbuđenja viđeno je u sudijskoj nadoknadi vremena. Prvo je Jano u 93. minutu skrenuo loptu u mrežu posle centaršuta Medića a već u sledećem minutu Basarić je pokušao sa dvadesetak metara, ali je šutirao pravo u Gabrića. Nekoliko sekundi kasnije čuo se poslednji sudijski zvižduk i slavlje gostiju moglo je da počne.

Za Mladost su nastupali: Bulović, Tatić, Rapaić, Rađenović, Ćopić, Cvijetić, Basarić, Jano, Ožegović, Mandić i Uzelac. Šansu su u nastavku meča dobili i Čonić, Medić i Mandarić.

Mnogo glavobolja doneo je ovaj susret treneru Stameniću, ali vremena za predah nema. U narednom kolu Mladost putuje u Adorjan ekipi Tise koja se nalazi na 6. mestu na tabeli i važi za favorita na ovom meču. Nakon toga sledi ključnih dvadesetak dana za Mladost jer u tom periodu slede susreti sa somborskim Radničkim, Suboticom i odžačkim Tekstilcem, direktnim konkurentima u borbi za opstanak.

Autor: Rajko Bošković