Art okupacija za vikend u Somboru

Art Okupacija III, festival studenata završnih godina umetničkih akademija, održaće se od 23. do 25. avgusta u Somboru. Na festivalu će učestvovati preko 50 mladih slikara, glumaca, režisera i muzičara koji će predstaviti svoje stvaralaštvo.  

Ciljevi festivala su podizanje svesti o perspektivama savremene umetnosti, ispitivanje uloge umetnika u današnjici i edukacija publike. Koncept festivala podrazumeva da umetničke tvorevine izađu iz koncertnih dvorana, pozorišta i galerija u otvorene prostore i sužive se sa svakodnevnim gradskim tokovima 

Art Okupaciju je 2017. godine pokrenuo Mihajlo Nestorović, direktor Pozorišta mladih u Novom Sadu, koji je i ideotvorac festivala. 

 

Program festivala: 

 

Petak, 23. avgust 

Dramski program  

Bašta Kabare, 20.30 časova 

Diplomska predstava Svici (AU Beograd, klasa profesora Gorana Jevtića)

Režija: Goran Jevtić i Patrik Lazić 

Tekst: Tena Štivičić  

Igraju: Ana Stević, Antonela Vasić, Dimitrije Stajić, Marija Klanac, Marija Žeravica, Marko Milošević, Mina Milićević, Sara Pejčić, Vanja Jovanović, Vanja Stanković, Peđa Grujić, Katarina Jovanović 

Trajanje: 105 minuta 

 

Muzički programi  

Plato ispred Županije, 21 čas 

Gudački trio (FU Niš): Anđela Janićijević, Zlata Đačić, Aleksandra Lazin 

Gudački kvartet (AU Novi Sad): Olivera Mitrović – violina, Milica Pavlovski – violina, Danijela Lapić – viola, Aleksandra Lazin - violončelo 

 

Kafe Centar, 21 čas  

Jovan Mihajlović, gitara (AU Novi Sad) 

Isidora Puškić, gitara (AU Novi Sad) 

 

Trg Svetog Đorđa, 21 čas 

Sanja Ćaldović, klavir (AU Novi Sad) 

Klavirski trio (FMU Beograd): Anđela Dinić – klavir, Katarina Cvjetković – violina, Marija Tadić - violončelo 

 

Trg Svetog Trojstva, 21 čas 

Milica Đurović – violina i Mina Antanasijević – viola (FILUM, Kragujevac) 

Marija Čikić, violina (FU Niš) 

 

Filmski program, 21 čas  

Projekcije studentskih filmova i razgovori o filmskom stvaralaštvu u dvorištu biblioteke Karlo Bijelicki 

 

Likovno stvaralaštvo  

Postavku radova mladih umetnika iz Novog Sada i Štutgarta posetioci festivala će biti u prilici da vide na Trgu Svetog Đorđa od 23. do 26. Avgusta 

 

Subota, 24. avgust 

Dramski program  

Bašta Kabare, 20 časova 

Predstava Porodične priče (AU Banja Luka) 

Režija: Dragana Đedović (diplomski rad) 

Tekst: Biljana Srbljanović 

Igraju: Milica Glogovac, Nemanja Bajić, Duje Martinić, Jelena Jandrić 

Trajanje: 75 minuta 

 

Bašta Kabare, 22 časa 

Diplomska predstava Svici (AU Beograd, klasa profesora Gorana Jevtića) 

Režija: Goran Jevtić i Patrik Lazić 

Tekst: Tena Štivičić  

Igraju: Ana Stević, Antonela Vasić, Dimitrije Stajić, Marija Klanac, Marija Žeravica, Marko Milošević, Mina Milićević, Sara Pejčić, Vanja Jovanović, Vanja Stanković, Peđa Grujić, Katarina Jovanović 

Trajanje: 105 minuta 

 

Muzički programi  

Plato ispred Županije, 21 čas 

Gudački trio (FU Niš): Anđela Janićijević, Zlata Đačić, Aleksandra Lazin 

Kvartet Wind String (Dušica Nikolić – flauta, Milan Rakić – klarinet, Miloš Krstić – viola, Elena Elizarova – violončelo), (FMU Beograd) 

 

Kafe Centar, 21 čas 

Jovan Mihajlović, gitara (AU Novi Sad) 

Isidora Puškić, gitara (AU Novi Sad) 

 

Trg Svetog Đorđa, 21 čas 

Smiljana Danilov, klavir (AU Novi Sad) 

Klavirski duo (AU Novi Sad): Olivera Mitrović – violina, Milena Milovanović - klavir 

 

Trg Svetog Trojstva, 21 čas 

Milica Đurović – violina i Mina Antanasijević – viola (FILUM, Kragujevac) 

Marija Čikić, violina (FU Niš) 

 

Filmski program, 21 čas  

Projekcije studentskih filmova i razgovori o filmskom stvaralaštvu u dvorištu biblioteke Karlo Bijelicki  

 

Nedelja, 25. avgust 

Dramski program  

Bašta Kabare, 20.30 časova 

Predstava Porodične priče (AU Banja Luka) 

Režija: Dragana Đedović (diplomski rad) 

Tekst: Biljana Srbljanović 

Igraju: Milica Glogovac, Nemanja Bajić, Duje Martinić, Jelena Jandrić 

Trajanje: 75 minuta 

 

Muzički programi  

Plato ispred Županije, 21 čas  

Gudački kvartet (AU Novi Sad): Olivera Mitrović – violina, Milica Pavlovski – violina, Danijela Lapić – viola, Aleksandra Lazin - violončelo 

Kvartet Wind String(Dušica Nikolić – flauta, Milan Rakić – klarinet, Miloš Krstić – viola, Elena Elizarova – violončelo), (FMU Beograd) 

 

Kafe Centar, 21 čas 

Jovan Mihajlović, gitara (AU Novi Sad) 

Isidora Puškić, gitara (AU Novi Sad) 

 

Trg Svetog Đorđa, 21 čas 

Smiljana Danilov, klavir (AU Novi Sad) 

Sanja Ćaldović, klavir (AU Novi Sad) 

Klavirski duo (AU Novi Sad): Olivera Mitrović – violina, Milena Milovanović - klavir 

Klavirski trio (FMU Beograd): Anđela Dinić – klavir, Katarina Cvjetković – violina, Marija Tadić - violončelo 

 

Trg Svetog Trojstva, 21 čas 

Milica Đurović – violina i Mina Antanasijević – viola (FILUM, Kragujevac) 

Marija Čikić, violina (FU Niš) 

 

Filmski program, 21 čas  

Projekcije studentskih filmova i razgovori o filmskom stvaralaštvu u dvorištu biblioteke Karlo Bijelicki  

 

 


Komentari
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove 025info redakcije.
Postavi komentar