(Odbojka) Apatinke deklasirale Novosađanke
Lokacija: Apatin
Autor: Redakcija
08.02.2016.

Odbojkašice Apatina pobedile su u Novom Sadu u derbiju kola "B" grupe kadetskog prvenstva Vojvodine  "ŽOK Novi Sad" rezultatom 0:3 ( 22:25,26:28,21:25 ).

Apatinke su izdržale početni pritisak Novosađanki i zagospodarile situacijom. Odličnim servisom  Anje Grozdanić prave razliku i dolaze do prednosti 20:16. U završnici seta više raspoloženih igračica imaju odbojkašice Apatina koje zasluženo u svoju korist rešavaju prvi deo igre.

U drugom setu potpuno drugačija priča. Razigrale su se domaće odbojkašice i povele sa 11:6. Predvođene sjajnom Sanjom Maleš Apatinke su  uspele su da priđu na minus dva poena 18:20 i najavile dramu. Gošće  su povele prvi put sa 23:22. Apatin potom ne koristi dve set lopte 24:23 i 25 :24. Odgovornost je na sebe preuzela Anja Grozdanić koja je završila ovaj set AS poenom 28:26.U

U trećem setu sjajno je svoje napadače razigrala Anđela Puškar jedna od najzaslužnijih za ovakvu igru Apatina (6:1). Domaće se ne predaju i uspevaju da priđu na na poen zaostatka (10:11). Realizacijom kontranapada preko Jelene Dizije, a kasnije i dobrim servisima Natalije Tomić,  Apatinke su opet na plus 4 (17:13). U ovom delu seta viđeno je mnogo dugih poena koje su uglavnom sa podignutim rukama proslavile  odbojkašice Apatina.

U završnici seta nezadrživa je bila najbolja igračica ove utakmice Sanja Maleš pa je nakon 75 minuta igre počelo veliko slavlje Apatinskih odbojkašica.Odbojkašice Apatina su pobedom u Novom Sadu stigle na korak do četvrtfinala kadetskog prvenstva Vojvodine. One će u poslednjem kolu u subotu na svom terenu dočekati ekipu "Maks" iz Šida.

Na kraju i jedan interesantan podatak.U Novom sadu funkcioniše i takmiči se  35 ženskih odbojkaških klubova. Sve ukupno preko 5000 devojčica trenira odbojku u glavnom gradu pokrajine. Nijedan od 35 klubova iz Novog Sada nije u višem rangu takmičenja kad je seniorska ekipa u pitanju u odnosu na odbojkaški klub Apatin.