Apatin dobio vicešampionke Vojvodine, titula otišla u Novi Sad! (FOTO)
Lokacija: Apatin
Autor: Rajko
10.04.2017.

U hali OŠ Žarko Zrenjanin u Apatinu održan je završni turnir kadetskog prvenstva Vojvodine za odbojkašice u sezoni 2016/2017. F4 je u potpunosti opravdao očekivanja ljubitelja odbojke, a koliko je uzbuđenja viđeno najbolje oslikava podatak da su tri od četiri susreta odigrana u pet setova. Domaćin završnice, Odbojkaški klub Apatin okitio se srebrnom medaljom i titulom vicešampiona Vojvodine, a u finalnom meču protiv raspoloženih Novosađanki falilo je malo više sreće. Ostaje svakako žal jer su jedini poraz u celom takmičenju Apatinke doživele upravo u finalu, računajući i prvu i drugu ligašku fazu kao i četvrtfinale i polufinale.

U prvoj polufinalnoj utakmici ŽOK Novi Sad je slavio sa 3:2 u setovima protiv OK Elan Volleya iz Srbobrana, a u drugom polufinalu viđena je prava drama. Odbojkašice Apatina su nakon preokreta izborile plasman u finale iako su gubile sa 2:0 u setovima od ekipe OK Star iz Novog Sada. Upornom igrom uspele su najpre da izjednače rezultat a onda u petom setu i da dođu do pobede koja ih je odvela u finale prvenstva.

U utakmici za treće mesto OK Star iz Novog Sada je pobedio Elan Volley sa 3:2 u setovima.

Finalna utakmica između Apatina i Novog Sada privukla je veliki broj gledalaca u halu OŠ Žarko Zrenjanin. U prvom setu Novi Sad je imao konstantnu prednost od 2 do 3 poena a polovinom prvog perioda igre odbojkašice Apatina su ostale bez Jelene Dizije koja je zbog povrede skočnog zgloba morala da napusti teren. Odbojkašice iz Novog Sada su nakon serije u završnici lagano rešile ovaj set u svoju korist rezultatom 25:18. Apatinke su bile ravnopravan protivnik u drugom setu, a tokom većeg dela ovog seta imale su prednost koju nažalost nisu materijalizovale u završnici i na kraju su poražene 25:23. Treći set je Apatin rešio u svoju korist posle herojske borbe. Gošće su imale prednost tokom većeg dela seta, ali Apatinke velikom serijom dolaze do 24:20. Novi Sad je smanjio na 24:23, ali je poslednji poen, ipak, pripao igračicama Apatina pa se tako ušlo u četvrti set. U četvrtom, poslednjem setu Novi Sad je napravio početnu prednost koju je sačuvao i uvećavao do kraja za konačnu i apsolutno zasluženu pobedu od 3:1 (25:18, 25:23, 23:25, 25:12).

Konačan plasman finalnog turnira prvenstva Vojvodine:

1. ŽOK Novi Sad

2. OK Apatin

3. OK Star Novi Sad

4. OK Elan Volley Srbobran

Individualna priznanja:

Najbolji bloker: Jelena Danilović (OK Star Novi Sad)
Najbolji libero: Tijana Ćeran (OK Apatin)
Najbolji primač: Kristina Milović (OK Elan Volley)
Najbolji tehničar: Nađa Vujović (ŽOK Novi Sad)
Najbolji smečer: Sanja Maleš (OK Apatin)
MVP turnira: Anđela Koprivica (ŽOK Novi Sad)

Posebno priznanje od strane Odbojkaškog saveza Vojvodine za doprinos i razvoj odbojke na teritoriji Vojvodine dobio je Miloš Popović, trener OK Apatin. Pored predstavnika Odbojkaškog saveza Vojvodine, delegata i šest sudija turniru je prisustvovao i legendarni odbojkaš Vladimir Grbić. Tehnički organizator turnira bio je OK Apatin koji je u svakom pogledu opravdao poverenje saveza ali i svih učesnika turnira.

Odbojkaški klub Apatin se zahvaljuje prijateljima turnira koji su pomogli da isti bude uspešno organizovan: Restoranu Šaran, Pekari Preradović, Diskontu pića Slap, Mesari Rakić i Prodavnici Pinćir Apatin.