Футсалери у црној серији

Futsal

Футсалери Жак Јуниора забележили су трећи везани пораз у првенству Футсал лиге Војводине. Након шти су изгубили у Бановцима и “дебакла” у Врбасу, у понедељак су бољи од њих били и ривали из вршачког Форума. Иако су Сомборци боље отворили сусрет и већ после десетак минута имали предност од 4:0, то им није било довољно да освоје нове првенствене бодове. Домаћин је повео већ у другом минуту поготком капитена Бојића. Вукас је дуплирао предност, да би потом Манчић и поново Бојић донели свом тиму предност од четири гола. У том моменту нико од малобројне публике није веровао да може доћи до преокрета на паркету. Ипак, гостујући играчи се нису предавали, искористили су мало опуштање доомаћих играча, заиграли су ангажованије и за свега три четири минута постигли су три поготка и смањили заостатак на 4:3. Лазаревић је савладао голмана домаћих Молнара у 13. минуту, Мадић минут касније, док је капитен гостију Лукић затресао мрежу у 16. минуту. Већ тада се видило да су гости физички боље припремљени и да ће то у наставку бити велики проблем за Жаковце. Након одмора брзо долази до потпуног преокрета. Лукић је својим другим поготком на мечу поравнао резултат у 24. минуту, да би Анђелковић само два минута касније довео Вршчане у вођство. Тренер Жак Јуниора Милош Мијић шаље на паркет искусни тандем Видаковић/Вуковић који у 29. минуту преко контри постиже два поготка за ново вођство (6:5) домаћег тима. Мунћан је изједначио три минута касније, да би након брзе контре Мадић донео нову радост (6:7) Вршчанима. “Зелено – црни” на овој утакмици су последњих пет минута играли без голмана и са једним играчем више у пољу. Вршили су притисак, вртели се око деветерца, али без успеха. У последњем нападу изгубили су лопту, што је Анђелковић искористио и поставио коначаних 6:8 у корист гостујућег тима. Након овог кола Жак Јуниор заузима пето место са девет освојених бодова. У наредном колу противник ће им бити екипа Краљевићева из Качарева.