Pobede odbojkašica u derbi utakmicama
Lokacija: Apatin
Autor: Aleksandra
22.02.2016.

Odbojkašice "Apatina" i "Boom Volley-a" pobedile su u derbi utakmicama, na domaćem terenu. Apatinke su savladale sa 3:0 (25:22,25:15,25:22) ekipu "Panonija" iz Bačke Palanke, u Prvoj vojvođanskoj ligi, dok su Prigrevčanke istim rezultatom nadigrale "Soko" iz Nove Gajdobre, u Drugoj vojvođanskoj ligi.

Apatin : Panonija

Na servis Jelene Dizije "Apatin" pravi početnu prednost 5:0.U nastavku susreta domaće imaju manjih problema sa prijemom servisa pa gošće iz Bačke Palanke prilaze na dva poena zaostatka 11:13. Predvođene Sanjom Maleš i Dajanom Nikšić, odbojkašice Apatina vraćaju prednost sa početka utakmice.U završnici seta je ipak bilo dramatično.Veliki doprinos u finišu prvog dela igre  daju igračice koje su ušle sa klupe Milica Mijatović i Anja Grozdanić, pa su Apatinke nakon 25 minuta igre zasluženo povele sa 1:0 u setovima.

Do polovine drugog seta igralo se poen za poen. U nastavku susreta potpuna dominacija odbojkašica Apatina. Zaigrale su Apatinke  mnogo snažnije i odlučnije. Razigrala je tehničar domaćih  Anđela Puškar sve igračice. Kraj seta ponovo su obeležile Grozdanić i Mijatović ulaskom sa klupe.

Prema očekivanju olako prepušten drugi set ostavio je traga na gostujuću ekipu Panonije što se odrazlio na veliki broj grešaka početkom trećeg dela igre. U timu Apatina se razigrala  Natalija Tomić. Proradio je blok Jelene Bešir. Upornom igrom gošće uspevaju da se konsoliduju i vrate u meč. Polovinom seta one više nego zasluženo prilaze na samo jedan poen zaostatka 15:16. U igri Apatina u ovom periodu bila je primetna velika nervoza. Kraj seta obeležila je Jelena Dizija pa su odbojkašice Apatina nakon 60 minuta efektivne igre sa visoko podignutim rukama dočekale kraj utakmice.

Nakon ove pobede mlade odbojkašice Apatina nalaze se na trećem mestu na tabeli Prve vojvođanske lige. U narednom kolu odbojkašice Apatina gostuju ekipi Subotice.

Boom Volley : Soko

Prvi set je ispostaviće se i odlučio pobednika. Prigrevčanke su jako ušle u utakmicu i vodile sve do 20 poena. U završnici seta  predvođene najboljom igračicom utakmice Goranom Jovanović domaće  uspevaju da prve dođu do  set lopte koju odmah i koriste. U nastavku susreta potpuna dominacija  odbojkašica "Boom Volleya" koje su zaigrale nadahnuto i mnogo odlučnije. Lakše nego što su očekivale Prigrevčanke su ostvarile izuzetno važnu pobedu koja ih je dovela na treće mesto na tabeli, sa samo jednim bodom zaostatka u odnosu na drugoplasiranu ekipu "Mladost" Bački Petrovac. U narednom kolu odbojkašice "Boom Volleya" gostuju u Bačkoj Palanci ekipi "Warrios".

Pre početka utakmice kapiteni obe ekipe su zajedničkom slikom u majicama "Dan više za odbojku" najavili manifestaciju koja će se održati 29.02. u 120 gradova u Srbiji među kojima je i grad Apatin .