Bitan korak ka Prvoj Telekom ligi, Grabež i Nosković za pobedu protiv Radničkog
Lokacija: Apatin
Autor: Rajko
15.05.2017.

Pobedom nad zrenjaninskim Radničkim rezultatom 2:1 (1:1) u meču 26. kola Srpske lige - grupa Vojvodina, fudbaleri prigrevačkog Bratstva dodatno su odškrinuli vrata Prve Telekom lige Srbije.

Najbliži pratilac prigrevačkog tima Omladinac iz Novih Banovaca je u derbiju kola savladao Dunav iz Starih Banovaca minimalnim rezultatom 1:0, pa tako četiri kola pre kraja prvenstva razlika između Bratstva i Omladinca ostaje četiri boda.

Gosti iz Zrenjanina su poveli u 27. minutu meča, ali su domaći, ipak, smogli snage da preokrenu protiv neugodnog rivala. Srđan Grabež je u 38. munutu izjednačio rezultat, a pobedu Bratstvu donosi Aleksandar Nosković golom u 60. minutu utakmice.

U narednom 27. kolu Srpske lige - grupa Vojvodina, Bratstvo u sredu 17. maja sa početkom u 16 sati i 30 minuta igra derbi u Bačkoj Topoli protiv četvrtoplasirane ekipe TSC. Ukoliko se u Prigrevicu vrate sa tri boda, prvoligaški šampanjac polako može da se hladi.