Mala Olimpijada: Prve dečije tradicionalne igre oduševile apatinsku javnost
Lokacija: Apatin
Autor: Jelena
30.05.2018.

Na  apatinskom šetalištu kraj Dunava juče je bilo življe i veselije nego ikad. Na terenu između šetališta i restorana Šaran realizovana je završnica projekta “Čitalići”, a koji je uspešno ove godine sprovela u delo OŠ ,,Žarko Zrenjanin''.

Projekat je, podsećamo, nastao zahvaljujući njegovoj koordinatorki, učiteljici Snežani Panković i uz podršku opštine Apatin.

Već tradicionalna “Lička olimpijada” dobila je svoje izdanje u malom, ''Dečiju olimpijadu'', a koja definitivno pretenduje da postane tradicionalna.


 

Ovu izuzetno posećenu i atraktivnu manifestaciju otvorio je predsednik opštine Apatin, Milan Škrbić, a medalje najboljima uručila je direktorka OŠ ,,Žarko Zrenjanin'', Sanja Šijan.


 

Deca od 1. do 4. razreda nadmetala su se u tradicionalnim sportskim disciplinama: trka na štulama, skok u vis, pretezanje štapa, trka u džakovima, skok u dalj, bacanje kamena s ramena, trčanje po brvnu i nadvlačenje konopa.

Ideja ovog takmičenja bila je da, pored održavanja tradicije predaka, deca upoznaju svet prirode rezervata “Gornjeg Podunavlja”, te su i imena ekipa inspirisana vrstama iz njegove bogate faune.


Zahvaljujući sponzorima, opštini Apatin, preduzeću Alma, Koka Koli, Aluplastu, Uni, Petrović plusu, Pekari Preradović, Šumskoj upravi Apatin, Saši Sekickom, kao i mamama i bakama, obezbeđeni su suncobrani, osvežavajući napici, kao i velike količine tradicionalne hrane za sve učesnike.


 

Sudije su radile u sledećem sastavu: Marina Medić, Biljana Popović, Dajana Nikšić, Dragan Opala, Dragan Medić, Nikola Orelj i Marko Mudrinić.


 

Evo i rezultata takmičenja:

BACANjE KAMENA S RAMENA (TEŽINA 1400 GRAMA)

PRVI RAZRED
1. Marko Stanić – KORMORANI (1/2) 589
2. Uroš Mandić – RODE (1/4) 543
3. Nikola Gostović – KOŠUTE (1/5) 494

DRUGI RAZRED
1. Milan Amanović – STRŠLjENI (2/4) 923
2. Petar Menićanin – LISICE (2/1) 647
3. Dušan Zavišić – FAZANI (2/5) 596

TREĆI RAZRED
1. Vukašin Gagović – ZEČEVI (3/1) 933
2. Uroš Lazić – ŠAKALI (3/4) 878
3. Arsenije Ličina – VIDRE (3/5) 692

ČETVRTI RAZRED
1. Nikola Kutanjac – JEŽEVI (4/4) 10,22
2. Dušan Bešir – DABROVI (4/2) 877
3. Ognjen Pajić – SRNE (4/5) 845

TRČANjE PO BRVNU

PRVI RAZRED
1. Vukašin Zorić – KOŠUTE (1/5) 6,83
2. Tajna Stanković – GUŠTERI (1/3) 10,58
3. Teodora Trkulja – VEVERICE (1/1) 11,09

DRUGI RAZRED
1. Ena Ergarac – STRŠLjENI (2/4) 7,16
2. Persuad Ešli – SOKOLI (2/2) 7,74
3. Radomir Kaurin – LABUDOVI (2/6) 7,91

TREĆI RAZRED
1. Damir Homolka – ŠAKALI (3/4) 4,45
2. Nemanja Dračić – VIDRE (3/5) 7,73
3. Mija Stojšić – ZEČEVI (3/1) 7,74

ČETVRTI RAZRED
1 Anja Veber – ČAPLjE (4/1) 4,03
2. Srđan Bakula – SRNE (4/5) 4,84
3. Sara Petrović – DABROVI (4/2) 4,92

TRKA U DžAKOVIMA

PRVI RAZRED
1. Nikola Rađenović – VEPROVI (1/6)
2. Una Popović – GUŠTERI (1/3)
3. Andrea Medić – KOŠUTE (1/5)

DRUGI RAZRED
1. Elena Ćopić – LABUDOVI (2/6)
2. Ognjen Kraguljac – SOKOLI (2/2)
3. Jovan Plamenić – LISICE (2/1)

TREĆI RAZRED
1. Miloš Ćopić – JAZAVCI (3/3)
2. Dragan Pećanac – SMUKOVI (3/6)
3. Aleksandar Bubalo – KOPCI (3/2)

ČETVRTI RAZRED
1. Marko Medić – SRNE (4/5)
2. Filip Lajtar – JEŽEVI (4/4)
3. Vojin Medić – ČAPLjE (4/1)

TRKA NA ŠTULAMA



PRVI RAZRED
1. Luka Vlatković – KORMORANI (1/2)
2. Marija Kuga – KOŠUTE (1/5)
3. Tijana Grujić – VEVERICE (1/1)

DRUGI RAZRED
1. Nikolina Parčetić – STRŠLjENI (2/4)
2. Nemanja Kovačević – LISICE (2/1)
3. Luka Biljetina – JELENI (2/3)

TREĆI RAZRED
1. Lucija Simičić – ŠAKALI (3/4)
2. Matea Đukić – VIDRE (3/5)
3. Una Basta – SMUKOVI (3/6)



ČETVRTI RAZRED
1. Nevena Radaković – SRNE (4/5)
2. Elena Vujin – ČAPLjE (4/1)
3. Đorđe Radonić – SOVE (4/3)

SKOK UDALj IZ MESTA

PRVI RAZRED
1. Ilija Kuga –KOŠUTE (1/5) -157
2. Lana Martinović – KORMORANI (1/2) – 149
3. Dunja Majstorović – RODE ( 1/4) – 145

DRUGI RAZRED
1. Vuk Barać – LISICE (2/1) – 177
2. Vukašin Karadžić – STRŠLjENI (2/4) – 165
3. Miloš Karamarković – LABUDOVI (2/6) – 162

TREĆI RAZRED
1. Milan Ćopić – ŠAKALI (3/4) -198
2. Mia Dedić – KOPCI (3/2) – 197
3. Milan Vujović – SMUKOVI (3/6) 187

ČETVRTI RAZRED
1. Jovan Balać – ORLOVI (4/6) 207
2. Lazar Borković – ČAPLjE (4/1) 204
3. Vladimir Zanze – JEŽEVI (4/4) 197

SKOK UVIS IZ MESTA



PRVI RAZRED
1. Milica Zanze – RODE (1/4) – 68
2. Helena Ožegović – KOŠUTE (1/5)- 65
3. Matea Balać – KORMORANI (1/2) – 62



DRUGI RAZRED
1. Milica Mirić – FAZANI (2/5) – 71
2. Luka Stamenić – SOKOLI (2/2) - 71
3. Aleksa Dubaić –LISICE (2/1) – 68

TREĆI RAZRED
1. Maša Vujin – SMUKOVI (3/6) – 74
2. Aleksa Smiljanić – ZEČEVI (3/1) - 68
3. Tara Rađenović – ŠAKALI (3/4) – 65

ČETVRTI RAZRED
1. Mateja Jovanović – DABROVI (4/2) – 92
2. Sanja Rajšić – ORLOVI (4/6) – 89
3. Jana Biljetina – SRNE (4/5) - 83

PRETEZANjE ŠTAPA


 

PRVI RAZRED
1. Mihajlo Kesić – RODE (1/4)
2. Gojko Grbić – KORMORANI (1/2)
3. Nikolina Maleš – VEPROVI (1/6)

DRUGI RAZRED
1. Luka Rakić – SOKOLI (2/2)
2. Vukašin Ćurčić – FAZANI (2/5)
3. Jovan Medić – LISICE (2/1)

TREĆI RAZRED
1. Nemanja Đurđević – SMUKOVI (3/6)
2. Nevena Cvjetićanin – VIDRE (3/5)
3. Dušan Delić – ŠAKALI (3/4)

ČETVRTI RAZRED
1. Anja Jakovljević – SRNE (4/5)
2. Milena Romić – JEŽEVI (4/4)
3. Mihajlo Cvijanović – SOVE (4/3)

NADVLAČENjE KONOPA


PRVI RAZRED
1. KORMORANI (1/2)
2. RODE (1/4)
3. VEVERICE (1/1)

DRUGI RAZRED
1. LABUDOVI (2/6)
2. LISICE (2/1)
3. FAZANI (2/5)

TREĆI RAZRED
1. ŠAKALI (3/4)
2. SMUKOVI (3/6)
3. JAZAVCI (3/3)

ČETVRTI RAZRED
1. ČAPLjE (4/1)
2. JEŽEVI (4/4)
3. SOVE (4/3)

EKIPNI PRVACI

PRVI RAZRED – KORMORANI (1/2)
DRUGI RAZRED - LISICE (2/1)
TREĆI RAZRED – ŠAKALI (3/4)
ČETVRTI RAZRED - SRNE (4/5)


Komentari
Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove 025info redakcije.
Postavi komentar
APATIN WEATHER
Foto dana
Foto dana
VESTI.RS