POČELO FUDBALSKO PROLEĆE: Veliki udarac za Bratstvo, Mladost iščupala bod, Terekveš ubedljiv u Gajdobri!
Lokacija: Apatin
Autor: Rajko
14.03.2017.

Prethodnog vikenda nastavljen je drugi deo sezone u nižim fudbalskim ligama u Srbiji. Klubovi sa teritorije apatinske opštine imali su šarenolik učinak, a najviše odjeka izazvao je poraz prigrevačkog Bratstva na gostovanju u Novim Banovcima.

Naime, fudbaleri Bratstva su u okviru 16. kola Srpske lige - grupa Vojvodina gostovali direktnom konkurentu za ulazak u viši rang takmičenja, ekipi Omladinca i pretrpeli poraz od 2:0 (0:0).

Prigrevčani su u prvih 45 minuta bili bolji, a pored sumnjive situacije u šesnaestercu domaćina posle koje se sudijska pištaljka nije čula, odlične šanse za postizanje gola imali su po dva puta Nosković i Ćovin.

Domaćin se posle pauze konsolidovao i uspeo da stvori nekoliko prilika, a iz jedne od takvih u 59. minutu postigli su i vodeći pogodak, da bi samo minut nakon toga desni bek prigrevačkog tima Bajčev dobio drugi žuti karton. U 82. minut "pocrveneo" je i Vladetić i to na intervenciju četvrtog arbitra, da bi odlukom istog sudije u 92. minutu i Ćovin napustio igru. Krenuli su Prigrevčani na sve ili ništa, ali je iz kontre u 95. minutu Omladinac postigao drugi pogodak kojim je potvrdio pobedu i postavio konačan rezultat od 2:0.

Bratstvo u sledećem meču u subotu 18. marta ide na gostovanje u Šid ekipi Radničkog, a problem će za trenera Slobodana Bačića predstavljati četvorica kažnjenih fudbalera. U pitanju su Bajčev, Ćovin, Vladetić i Ivanović koji je skupio šest žutih kartona pa će morati da odradi meč pauze. Postoji šansa da se Vladetiću ukine suspenzija pošto je igrač Omladinca nakon meča dao izjavu u njegovu korist i potvrdio da ga fudbaler Bratstva nije udario, a odluku o ovom slučaju doneće savez. Meč u Šidu igra se u terminu od 14 sati i 30 minuta.

Apatinska Mladost je u okviru 16. kola Vojvođanske lige - grupa Sever gostovala u Turiji gde je odigrala nerešeno 2:2 (1:0) sa ekipom domaće Mladosti.

Bojažljiv početak Apatinaca prouzrokovao je da domaćin rano dođe do prednosti koju je održao do odlaska na odmor. U nastavku su Apatinci bili mnogo bolji, ali je u jeku napada crvenih đavola sevnula kontra domaćih za 2:0. Gosti su bez obzira na primljeni gol nastavili sa dobrom igrom i napadima, a golovima Đumića i Smiljanića uspevaju da izjednače rezultat. Mogli su Stamenićevi puleni i do velikog preokreta ali je nedostajalo malo sreće.

Narednog vikenda Mladost će imati teško iskušenje jer im u goste dolazi Sloga iz Čonoplje. Meč je zakazan za subotu 18. mart sa početkom u 14 sati i 30 minuta.

Terekveš iz Svilojeva je u prvom kolu prolećnog dela lige Područnog fudbalskog saveza Sombor savladao na gostovanju ekupu Hercegovca iz Gajdobre rezultatom 3:0 (1:0). Svilojevčani su odigrali sjajan meč tokom kojeg su imali apsolutnu kontrolu igre a sa tri postignuta gola su najavili da će u nastavku prvenstva biti težak rival za sve protivnike. Strelci su bili Radaković, Kuntić i Ožegović.

Terekveš će sledeći meč odigrati u nedelju 19. marta protiv ekipe Starog Grada iz Bačke Palanke. Utakmica se igra na stadionu u Svilojevu sa početkom od 14 sati i 30 minuta.