PAZI, BRATSTVO GAZI! Pobeda Prigrevčana, porazi Mladosti i Terekveša
Lokacija: Apatin
Autor: Rajko
24.04.2017.

Fudbalski klub Bratstvo iz Prigrevice je u okviru 23. kola Srpske lige - grupa Vojvodina gostovao ekipi Radničkog iz Nove Pazove i ostvario veoma bitnu pobedu rezultatom 1:0 (1:0).

Bratstvo kreće odlučno u ovaj meč što im već u osmom minutu donosi prednost od 1:0, a strelac je bio Ćovin. Nastavili su se napadi gostiju i nakon nespretne reakcije golmana Radničkog, Šveljo mu oduzima loptu i pogađa mrežu ali glavni sudija iz nepoznatog razloga sa velikim zakašnjenjem svira prekršaj iako nije bilo kontakta između ove dvojice igrača.

I nakon pauze Bratstvo je nastavilo da pritiska svog protivnika, a najbolje situacije da postigne drugi pogodak za Prigrevčane imao je Vuković. Dvadeset minuta pre kraja meča Ivanović je "pocrveneo" pa su gosti do kraja igrali sa igračem manje i uspeli da sačuvaju svoju mrežu i osvoje sva tri boda.

Prigrevčani sa utakmicom više imaju četiri boda više od prvog pratioca Omladinca iz Novih Banovaca koji je odigrao nerešeno 1:1 na gostovanju u Bačkoj Topoli, a izabranici trenera Slobodana Bačića naredni meč igraće pred svojim navijačima protiv Crvene zvezde iz Novog Sada. Susret je na programu u subotu 29. aprila sa početkom u 16 sati i 30 minuta.

Apatinska Mladost doživela je poraz na gostovanju u Tavankutu od istoimene ekipe rezultatom 3:0 (2:0) u meču 23. kola Vojvođanske lige - grupa Sever.

Prvih pola sata Mladost je bila bolja, ali "dečije bolesti" koje se ponovo ispoljavaju na gostovanjima dovele su do toga da za samo 10 minuta domaćin postigne dva gola i mirno ode na pauzu. U nastavku su igrači Tavankuta postigli još jedan pogodak i zasuženo slavili.

Jasno je da će bodove spasa Apatinci do kraja sezone morati tražiti na domaćem terenu, a "đavoli" su ponovo u nezavidnoj situaciji jer su konkurenti u borbi za opstanak zapeležili pobede u ovom kolu.

U subotu 29. aprila sa početkom u 16 sati i 30 minuta Mladost na domaćem terenu dočekuje Tisu iz Adorjana u meču 24. kola Vojvođanske lige - grupa Sever.

Nakon serije sjajnih rezultata fudbaleri svilojevačkog Terekveša pretrpeli su poraz u 23. kolu lige Područnog fudbalskog saveza Sombor. Bolji od njih bili su fudbaleri Mladosti iz Bačkog Petrovca rezultatom 2:0, a domaćini su na taj način ostali u trci za prvo mesto koje trenutno dele sa BSK-om iz Bačkog Brestovca.

Svilojevčani su na desetom mestu na tabeli a u narednom 24. kolu Područne lige u nedelju 30. aprila dočekuju Rusin iz Ruskog Krstura. Susret počinje u 16 sati i 30 minuta.

Proteklog vikenda odigrani su i mečevi 16. kola Međuopštinske lige Sombor - 2. razred. Sonćanski Dinamo je na domaćem terenu poražen od Sporta iz Bezdana rezultatom 2:1, Jedinstvo je slavilo u Kuli sa 1:0, dok je lider prvenstva kupusinski Partizan deklasirao Jedinstvo u Kolutu sa čak 7:1.

U narednom 17. kolu prvenstva Jedinstvo na Ribarevu dočekuje imenjaka iz Koluta, Partizan u Kupusini dočekuje Panoniju iz Lalića, dok Dinamo gostuje u Rastini. Kupusinci i "salašari" igraju u nedelju 30. aprila u 16 sati i 30 minuta, dok Sonćani svoj meč u istom terminu igraju dan ranije, 29. aprila.