lokacija: Apatin
objavljeno: 30.06.2018.
Autor: Jelena

Završena 9. Lička olimpijada: Džimi Komerc ponovo odbranio titulu prvaka

Društvo

Na terenima Banje Junaković završena je deveta po redu Lička olimpijada. Ove godine učešće u borbama je uzelo 16 fantastičnih ekipa.

Na samom početku manifestacije, dok su se ekipe postrojavale, na bini se odvijao kulturno-umetnički program, u kom su učešće uzeli GKUD ,,Dunav'', sa ŽPG ,,Ognjište'', MPG ,,Unski biseri'', ŽPG ,,Ličko ognjište, KUD-a Prigrevica, MPG ,,Bački Gračac'' i MPG ,,Ćiro lička kaldrma-Drvar'' Beograd.

Skup je blagoslovio apatinski sveštenik Mladen Glušac, a Milan Škrbić, predsednik opštine Apatin, svečano je otvorio 9. Ličku olimpijadu.

Najmlađa učesnica olimpijade bila je Anja Malbaša (6 godina), a najstariji Dušan Brkljač (rođen 1933. godine).

Rezultati po disciplinama su sledeći:

TRKA DECE U VREĆAMA:

1. Filip Lajtar

2. Miloš Uzelac

3. Aleksandar Arbutina

TRČANJE PO BRVNU:

1. Aleksandar Katić, Džimi Komerc 2 (5,29)

2. Jovan Trbić, Džimi Komerc 1 (5,35)

3. Mirko Cvetković, Lički sokolovi (5,45)

VUČENJE KUKE:

1. Saša Stanić, Džimi Komerc 1 

2. Nedeljko Stojković, Lički sokolovi

3. Đorđe Nikšić, Džimi Komerc 2

PRETEZANJE ŠTAPA:

1. Saša Stanić, Džimi Komerc 1

2. Dalibor Zelen, Džimi Komerc 2

3. Jovan Stanković, Prkoški vitezovi 

   Miroslav Radojičić, Gorski vuci

SKOK U DALJ IZ MESTA:

1. Aleksandar Krajišnik, Džimi Komerc 1 

    Ratomir Baštić, Prkoški vitezovi

2. Radovan Spremo, Srpski soko

3. Danijel Popović, Stefan i div

SKOK U VIS IZ MESTA:

1. Danijel Popović, Stefan i div

2. Radovan Vidačić, Lički sokolovi

3. Radovan Spremo, Srpski soko

    Aleksandar Krajišnik, Džimi Komerc 1

OBARANJE RUKE: 

1. Ivan Veselić, Džimi Komerc 1

2. Goran Žepina, Lički sokolovi

3. Slobodan Novaković, Društvo srpskih domaćina

PENJANJE UZ STOŽINU:

1. Nikola Korać, Lički Majkani (7,19)

2. Milan Prodanović, Džimi Komerc 2 (7,21)

3. Jovan Stupar, Džimi Komerc 1 (8,06)

BACANJE KAMENA S RAMENA:

1. Radovan Zeković, Lički sokolovi (14,47)

2. Aleksandar Novaković, Prkoški vitezovi (13,97)

3. Miloš Marković, Džimi Komerc 1 (13,95)

NADVLAČENJE KONOPA:

1. Džimi Komerc 1, Prigrevica

2. Krajiški vitezovi, Banja Luka

3. Džimi Komerc 2, Prigrevica

EKIPNI POBEDNICI:

1. Džimi Komerc 1, Prigrevica

2. Džimi Komerc 2, Prigrevica,

3. Lički sokolovi, Apatin

Komentari

Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove 025info redakcije.

Povezane vesti

U Centru za edukaciju Crvenog Krsta Sombor, biće organizovana razmena uskršnjih poklona između mladih Somboraca i migranata...

I pored velikih izazova sa kojima se suočavaju mladi - visoka stopa nezaposlenosti, odliv mozgova, niska participacija...

U okviru serijala "Depresiju je moguće pobediti", u utorak, 23. aprila, sa početkom u 17 časova u Maloj...

Zbog radova na rekonstrukciji Doma zdravlja Apatin, početak najavljenog ciklusa predavanja školice za trudnice pomeren je na 25....

Posle Rima i Meksiko sitija, Milan Zulić se pojavljuje na još jednoj internacionalnoj kolektivnoj izložbi na Kubi pod...

Na inicijativu udruženja građana „Bodrog“ i Mesne zajednice Bački Monoštor pokrenuta je akcija prikupljanja reciklažnog otpada. Prva sredstva...